به منظور تکریم و الگوسازی از نخبگان، شخصیت­های علمی و افراد صاحب نام و هم­چنین ایجاد روحیه تلاش و خودباوری در میان همگان، مجمع خیران نخبه پرور استان فارس همه­ ساله جوایز و بورس تحصیلی را به­نام افراد حقیقی و حقوقی خوش نام و دارای سابقه درخشان در زمینه های مختلف تعریف، اعلام و متناسب با رشته تخصصی آن­ها به مشمولینی که دارای فعالیت های خاص و اثرگذار باشند، اعطاء می نماید. در این راستا مجمع خیران نخبه پرور فارس با همکاری شرکت فرش ذوالانواری اقدام به اعطای جایزه کارآفرینی و بورس تحصیلی استاد غلامرضا ذوالانواری، به پاس خدمات استاد ذوالانواری پدر گبه جهان، نموده است.

مجمع خیران نخبه پرور فارس طی این فراخوان، از شاغلان به تحصیل در استان فارس یا ساکنین و یا متولدین استان فارس ساکن در کشور، که مایل به شرکت در این جایزه هستند، صمیمانه دعوت به عمل می آورد.

جایزه و نحوه اعطای آن

این جایزه در سال 1398 به نو ارزش آفرین و کارآفرین برگزیده در زمینه فرش و صنایع دستی که بر مبنای مستندات و تشخیص هیأت داوران مجمع خیران نخبه پرور فارس حائز بیشترین امتیاز هستند، اعطا می گردد. بدین منظور پس از وصول مستندات لازم از طریق سامانه www.shiraz-feca.ir براساس جدول زیر (که توسط هیأت داوران جایزه تعیین شده)، فرد یا افرادی که شرایط اولیه و حداقل امتیاز لازم را دارا باشند در مرحله اول برگزیده می شوند. آنگاه هیأت داوران منتخبین مذکور را مورد ارزیابی دقیق قرار داده و فرد برگزیده معرفی خواهد شد.

در صورت احراز کلیه شرایط به نفر اول هر یک از بخشهای فرش و صنایع دستی، 1- نشان برند علمی-معنوی منتخب برجسته کشوری، 2- لوح و دیپلم افتخار، 3- یک سکه تمام بهار آزادی اهدا خواهد شد.

بورس تحصیلی دانش آموزی و نحوه اعطای آن

بورس تحصیلی به دانش آموزان برتر استان فارس در رشته های فرش و صنایع دستی که توسط آموزشگاه محل تحصیل آنها معرفی خواهند شد، با نظر هیأت داوران، اعطا می گردد.

 

نحوه ی شرکت در فراخوان

واجدین شرایط می توانند رزومه خود را شامل مدارک و سوابق علمی، هنری و کارآفرینی در سامانه www.shiraz-feca.ir  حداکثر تا 29 اسفند سال 1398 ثبت و بارگذاری نمایند.ثبت نام 

معیارهای ارزیابی جایزه استاد غلامرضا ذوالانواری

بند

موضوع

مدارک و مستندات

توضیحات

1

خلاقیت و نوآوری در زمینه های

فنی(در جهت حل مشکل در فرآیند تولید)

مستندات ثبت اختراع

مدارک و مستندات مربوطه در قسمت سایر سامانه ثبت نام بارگذاری گردد

 

زیبائی شناسی

3 تا 5 عکس از آثار هنری برتر خود با حجم حداکثر 3 مگابایت

کاربردی

تجاری و تجاری سازی

ترویج و عرضه

2

فعالیت های پژوهشی - تخصصی

چاپ مقاله علمی پژوهشی یا مروری در مجلات علمی- پژوهشی معتبر داخلی یا خارجی

فایل مقالات

مدارک و مستندات مربوطه در قسمت مقالات سامانه ثبت نام بارگذاری گردد

 

موارد چاپ شده در دانشنامه ها و دایرة المعارف ها

فایل مربوطه

چاپ مقاله در مجلات علمی- ترویجی

فایل مقالات

خلاصه مقاله ارائه شده در همایش های علمی معتبر تخصصی

آپلود مقاله و تایید همایش

چاپ مقاله در گزارش همایشهای علمی معتبر تخصصی

تاییدیه همایش و تصویر مقاله چاپ شده

تألیف کتاب تخصصی

جلد و صفحه مشخصات کتاب

 

مدارک و مستندات مربوطه در قسمت پژوهشی-اجرایی سامانه ثبت نام بارگذاری گردد

گردآوری و تصحیح کتاب

3

برگزیده شدن در رویدادهای معتبر هنری

استانی

لوح تقدیر مربوطه

 

مدارک و مستندات مربوطه در قسمت افتخارات سامانه ثبت نام بارگذاری گردد

ملی

بین المللی

بند

موضوع

 

مدارک و مستندات

توضیحات

4

عضویت در مجامع هنری

استانی

گواهی عضویت

 

مدارک و مستندات مربوطه در قسمت پژوهشی-اجرایی سامانه ثبت نام بارگذاری گردد

ملی

بین المللی

5

نمایش و انتشار آثار هنری در سطح

استانی

گواهی نمایش و انتشار

مدارک و مستندات مربوطه در قسمت پژوهشی-اجرای سامانه ثبت نام بارگذاری گردد

ملی

بین المللی

6

اشتغال زایی در گستره

زمانی

گواهی مربوطه شامل مجوزها، آخرین بیلان اقتصادی

مدارک و مستندات مربوطه در قسمت فعالیت های کارآفرینی سامانه ثبت نام بارگذاری گردد

مکانی

نفرات

7

تجاری سازی

استانی

قراردادهای تجاری

مدارک و مستندات مربوطه در قسمت فعالیت های کارآفرینی سامانه ثبت نام بارگذاری گردد

ملی

بین المللی

8

سوابق اجرایی در امور هنری

گواهی داوری به گزارش جشنواره یا نمایشگاه، گواهی دبیر یا مدیر رویدادهای معتبر هنری، همکاری در برگزاری جشنواره های معتبر هنری مرتبط

مدارک و مستندات مربوطه در قسمت پژوهشی-اجرایی سامانه ثبت نام بارگذاری گردد

           

 

رزومه استاد غلامرضا ذوالانواری

استاد غلامرضا ذوالانواری پدر گبه جهان، بنیان گذار بزرگترین شرکت تولید و صادرات فرش دستباف ایران، یکی از پیشکسوتان صادرکننده استان فارس است. وی متولد 1312 در شیراز است و اکنون با گذر از 83 سالگی همچنان استوار، دغدغه توسعه بازارهای صادراتی ایران، حضور گسترده­تر صادرکنندگان و کالای ایرانی را در بازارهای بین المللی دارد. وی در سال 1372 اولین مدال طلا را در آلمان به دلیل فروش بالا و مشتری پسند بودن تولیدات فرش ذوالانواری دریافت کرد. سال بعد از آن در اتریش تندیس فروش فوق العاده، پس از مدتی در آتلانتا جایزه نوآوری در تولید و پس از آن تندیسی در ژاپن به خاطر نوآوری در تولید گرفت.

استاد ذوالانواری آنچنان در بازار بین المللی فرش دستباف اعتبار کسب کرده بود که در فاصله کمتر از 12 سال 12 جایزه ملی و بین­المللی را از آن خود کرد.

در سال­های 1380 و 1385 شرکت فرش ذوالانواری به عنوان صادرکننده نمونه ملی انتخاب شد و در سال 1382 برنده جایزه جشنواره قالی ایران شد. سال های 1389 و 1394 صادرکننده نمونه استان فارس، سال های 1995 و 2000 میلادی بهترین تولیدکننده فرش های عشایری در نمایشگاه اتریش، سال های 2007، 2012 و 2013 جوایز بهترین طراحی و خلاقیت، و سال های 2009، 2010 و 2016 جایزه نوآوری و تولیدکننده نمونه فرش عشایری نمایشگاه دموتکس آلمان به این شرکت تعلق گرفت. در نمایشگاه 2013 دموتکس آلمان علاوه بر جایزه بهترین طراحی و نوآوری، وی را پدر گبه جهان نامیدند.

این مرد که 68 سال پیش در حجره های بازار وکیل تجارت قالی و گلیم را می آموخت و تجربه می کرد، امروز در قلب اروپا از او به عنوان پدر گبه جهان یاد می کنند.