به نقل از روابط عمومی مجمع خیران نخبه ­پرور فارس، یکی از اساتید دانشکده کشاورزی دانشگاه شیراز که نخواستند نامشان اعلام شود، مبلغ 250،000،000 ریال در مسیر سنت الهی قرض الحسنه به مجمع خیران نخبه پرور فارس اهدا کرد. این خیر با هدف ایجاد بستر جهت تشویق و حمایت از مخترعینی که در مسیر تجاری­سازی اختراعات خود نیاز به حمایت داشته و همچنین پژوهشگرانی که برای اجرای طرح­های کاربردی خود نیاز به همکاری داشته باشند، به مجمع خیران نخبه پرور فارس کمک کرد.


   6

سومین مجمع عمومی «مجمع خیران نخبه پرور فارس» در روز چهارشنبه مورخ 6 دیماه 1396 با حضور استاندار فارس، شهردار شیراز، جمعی از رؤسا و مسئولان دانشگاه ها و دستگاه های اجرایی استان، تعدادی از اساتید برنده جایزه علامه طباطبایی(ره)، جمعی از استعداد های برتر و مخترعان برتر و تعدادی از خیران و صاحبان صنایع فارس برگزار گردید. دکتر شریف مدیر عامل این مجمع گفت: این مجمع در تلاش است تا با حمایت از نوجوانان و جوانان و افراد مستعد برتر چرخه زیرساخت اساسی در اکوسیستم کارآفرینی را تکمیل نماید.

وی با  اشاره به تشکیل این مجمع در اواسط سال ۱۳۹۵ گفت: اگرچه حمایت از استعدادهای برتر دانشجویی و برگزیدگان ادبی، هنری و قرآنی، سرآمدان و دانشمندان در حوزه های مختلف در دستور کار بنیاد ملی نخبگان قرار دارد و همه ساله از این مخاطبان در حد توان حمایت می شود اما به دلیل محدودیت‌های مالی، شعاع دایره این حمایت از بزرگان به مراتب کوتاه تر از واقعیت‌های موجود جامعه است لذا این مجمع در تلاش است تا خیران نیک اندیش را که با عشق خدمت به کشورشان در احداث مدارس، مراکز آموزشی – تحقیقاتی، بیمارستان ها و تجهیز آنها گام برمی‌دارند، یاری نموده و از نیروی انسانی توانمند، کارآمد و نخبه که رکن اصلی در هویت بخشی به هر کدام از این مراکز هستند را حمایت نماید.

مدیر عامل مجمع خیران نخبه پرور فارس ادامه داد: اعطا پسا دکتری به دانش آموختگان برتر، اعطا جایزه تحصیلی به دانش آموزان و دانشجویان، اعطا جایزه به نام بزرگان در حوزه های علمی، صنعتی و کارآفرینی از دیگر اهداف مجمع خیران نخبه پرور فارس است.

 دکتر شریف اضافه کرد: بعضی از مواردی که ظرف ۹ ماه گذشته با جدیت دنبال شده است؛ اعلام فراخوان جایزه تحصیلی به نام پروفسور فیروز آبادی است که در خرداد ماه سال جاری در دومین مجمع عمومی رونمایی شد. این فراخوان با همکاری دانشگاه شیراز به تمام دانشگاه‌های مهم کشور اعلام گردیده است و متقاضیان در حال بارگذاری تقاضاها و اطلاعات خود در سامانه ای که توسط مجمع طراحی گردیده است می باشند.

مهندس تبادار؛ استاندار فارس در این مراسم کار ارزشمند خیرین نخبه پرور را جلوه گاهی از عشق قلمداد کرد و ابراز داشت: خیرین با نوع دوستی، سخاوت و به ظهور رساندن کرامت ، اهدافی بلند، تفکری والا و برجسته و با نگاه به آینده در سربلندی و پیشرفت کشور و نگاهداشت فرزندان این سرزمین اهتمام و تعصب ویژه ای دارند.

وی نیروی انسانی نخبه را سرمایه بزرگ کشور دانست و تصریح کرد: پیشرفت و اساس هر کشوری بر مبنای پرورش نیروهای انسانی بخصوص نخبگان و استعدادهای برتر است.

در ادامه این جلسه حجت‎ الاسلام سید محی‎الدین طاهری رئیس هیأت مدیره مجمع خیران نخبه پرور فارس با اشاره به افزایش سیر مهاجرت نخبگان به خارج از کشور گفت: مجمع خیران نخبه پرور با همکاری خیرین بزرگوار استان فارس و همچنین مسئولین آموزش و پرورش و مسئولین دانشگاهها می تواند، با فراهم آوردن زمینه مناسب در ابعاد و علوم مختلف برای شکوفایی و پرورش استعداد های دانشمندان و نخبگان از مهاجرت آنها به خارج از کشور جلوگیری کند.

آناهیتا مهرپور دانشجوی نمونه کشوری و دانش آموخته برتر دانشگاه شیراز و تحت حمایت بنیاد ملی نخبگان گفت: نخبه پروری یک فرآیند کوتاه مدت و مقطعی نیست، این نهالی است که کاشته شده و مدام نیاز به رسیدگی دارد. وی افزود نیاز به حمایت از پژوهش های علوم انسانی و پرورش نخبگان فعال در عرصه علوم انسانی نباید نادیده گرفته شود زیرا یک پزشک یا مهندس یا مدیر خوب از معلم و مشاور خوب می آید و نیروی انسانی خوب با این پژوهش ها حفظ می شود و از خیرین بزرگوار خواستند که به این موضوع توجه ویژه داشته باشند.

ایشان از تأسیس یک آزمایشگاه تخصصی روانشناسی در دانشگاه شیراز خبر داد و برای ادامه این راه از خیرین کمک خواستند.

شایان ذکر است در این جلسه که مجمع عمومی خیران نخبه پرور فارس بود از چهار جایزه زیر رونمایی شد:

  • جایزه پسا دکتری امید: با همکاری با دانشگاه علوم پزشکی شیراز و مجمع خیرین سلامت فارس که به حداقل ۱۵ نفر از دانش آموختگان برتر حوزه پزشکی و سلامت که در زمینه طرح های کاربردی و مورد نیاز کشور تحقیق نمایند اهدا خواهد شد.
  • جایزه تحصیلی امید: این جایزه مخصوص دانش آموزان و دانشجویان دارای استعداد برتر است که تا کنون ۷۵ نفر از دانش آموزان شهرستانهای استان فارس و از خروجی برنامه ملی شهاب در مقطع ششم ابتدایی و همچنین در مقطع متوسطه شناسایی و مورد حمایت قرار گرفته اند.
  • جایزه علمی رامک: در حوزه ایده­ پردازی و خلاقیت در زمینه علوم و صنایع غذایی و همچنین به دانشجویانی که در راستای حل یکی از مشکلات کشور در زمینه مواد غذایی و لبنی موفق شوند این جایزه اهدا خواهد شد.
  • جایزه کارآفرینی ذوالانواری: این جایزه مخصوص کارآفرینان حوزه فرش و صنایع دستی می باشد که همه ساله به برگزیدگان این گروه اعطاء خواهد شد

 فراخوان مربوط به این موارد در آینده نزدیک اعلام خواهد شد.

گالری تصاویر

 


   49

 

 به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان فارس در روز چهار شنبه 6 دی ماه 1396 با حضور  استاندار محترم فارس، جمعی از مسئولین استان و اعضای هیئت مدیره و مجمع عمومی «مجمع خیران نخبه پرور فارس»، رئیس دانشگاه علوم پزشکی، جمعی از دانشجویان استعداد برتر تحت حمایت بنیاد نخبگان و جمعی از خیران استان فارس از « جایزه تحصیلی امید » رونمایی شد.

به­منظور تشویق دانش آموزان و دانشجویان مستعد و حمایت و هدایت آنها در جهت استعدادهایشان، مجمع خیران نخبه پرور فارس مبادرت به اعطای بورس تحصیلی امید می نماید.

شایان ذکر است این جایزه به دانش آموزان و دانشجویانی که در کارگروه مربوطه در مجمع خیران حایز بیشترین امتیاز از نظر فعالیت های علمی و آموزشی می گردند، اعطا خواهد شد.

گفتنی است فراخوان مربوط به این جایزه بزودی اعلام و علاقه­مندان از طریق سامانه مجمع به آدرس                      shiraz-feca.ir  اقدام به ثبت نام خواهند کرد.


   54

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان فارس در روز چهار شنبه 6 دی ماه 1396 با حضور  استاندار محترم فارس، جمعی از مسئولین استان و اعضای هیئت مدیره و مجمع عمومی «مجمع خیران نخبه پرور فارس»، رئیس دانشگاه علوم پزشکی، جمعی از دانشجویان استعداد برتر تحت حمایت بنیاد نخبگان و جمعی از خیران استان فارس از « دوره پسا دکتری امید » رونمایی شد.

به منظور حمایت از دانش­آموختگان برتر مقطع دکتری دانشگاه علوم پزشکی شیراز و استفاده بهینه از پتانسیل این افراد در انجام تحقیقات اثرگذاری که منجر به حل حداقل یکی از مسائل و مشکلات کشور گردد، مجمع خیران نخبه پرور فارس با همکاری دانشگاه­ علوم پزشکی شیراز مبادرت به اعطای دوره پسا دکتری در قالب طرح امید می نماید.

شرکت کنندگان میبایست از فارغ التحصیلان دانشگاه علوم پزشکی فارس یا از متولدین استان فارس باشند.

مقرری پرداختی ماهیانه به مبلغ 000/000/20 (بیست میلیون ریال) است که در انتهای هر ماه و پس از تأیید دانشگاه مربوطه توسط مجمع به صورت خالص به حساب دانش آموخته واریز می گردد و به متاهلین مبلغ 000/000/10 میلیون ریال به عنوان حق تاهل اضافه پرداخت خواهد شد. همچنین مجمع حق بیمه اشتغال پژوهشگر را مطابق مقررات مربوطه محاسبه و پرداخت می نماید.

شایان ذکر است این طرح به دانش آموختگان دوره دکتری تخصصی مورد تایید وزارت بهداشت و نیز دانش آموختگان دوره های تخصص و فوق تخصص مورد تأیید وزارت بهداشت که در کارگروه مربوطه در مجمع خیران حایز بیشترین امتیاز از نظر فعالیت های علمی و آموزشی می گردند، اعطا خواهد شد.

گفتنی است فراخوان مربوط به این طرح بزودی اعلام و علاقه­مندان از طریق سامانه مجمع به آدرسshiraz-feca.ir  اقدام به ثبت نام خواهند کرد.


   39