همزمان با برگزاری مراسم نیمه مجازی تقدیر از پژوهشگران برتر استان فارس برگزیدگان سه جایزه به نام اساتید دانشگاه شیراز و برگزیدگان جایزه علامه طباطبایی به شرح زیر مشخص گردیدند.
۱) جایزه پروفسور علیرضا سپاسخواه در زمینه مهندسی آب به آقای دکتر آرش مدرسی راد که فارغ التحصیل دانشگاه فردوسی مشهد هستند.
۲) جایزه پروفسور کرامت الله ایزدپناه در زمینه بیماری شناسی گیاهان به آقای دکتر ابوالفضل نرمانی فارغ التحصیل دانشگاه تبریز به عنوان پژوهشگر پسا دکتری در آن دانشگاه در حال فعالیت هستند.
۳) جایزه پروفسور مرتضی خوشخوی زهتاب در زمینه علوم باغبانی به آقای دکتر آرمان بیرقدار کشکولی فارغ التحصیل دانشگاه واخنینگن هلند که در حال حاضر عضو هیئت علمی دانشگاه تربیت مدرس هستند. 
در این جلسه که با حضور استاندار فارس و معاونین ایشان، روسای دانشگاه‌ها و مراکز آموزش و پژوهش در محل سالن شهید قاضی استانداری تشکیل گردید، رئیس بنیاد نخبگان فارس با اشاره به اهداف بنیاد ملی نخبگان در زمینه شناسایی و هدایت استعدادهای برتر و در راستای نخبه شناسی و نخبه پروری و تقدیر و الگوسازی از نخبگان گفت: با شکل‌گیری مجمع خیران نخبه پرور فارس از سال ۱۳۹۵ تاکنون و با همکاری با بنیاد نخبگان فارس، ۸۰ فرصت پسا دکتری برای جوانان کشور در فارس ایجاد، حدود ۱۳۰ نفر از دانش آموزان مستعد شناسایی و بورسیه شده، حدود ۷۰ معلم جوان آموزش و پرورش با طی مراحل مختلف آموزش‌های لازم برای ورود به حوزه خلاقیت و نوآوری را طی کرده و ۱۵ جایزه به نام بزرگان، دانشمندان و مشاهیر تعریف شده است که پنج جایزه آن که به نام برگزیدگان علامه طباطبایی هست به صورت مشترک با بنیاد ملی نخبگان تعریف شده و در حال اجرا می باشد.