برگزاری مجازی سومین جشنواره پایانی مدارس فصلی خلاقیت و ایده پردازی


بر اساس برنامه ریزی های انجام شده در پاییز سال 98، زمان برگزاری سومین جشنواره پایانی مدارس فصلی خلاقیت و ایده پردازی، اسفندماه سال 98 ‏تعیین شد. اما با توجه به گسترش ویروس کرونا ولغو تمامی برنامه ها و گردهمایی های دانش آموزی، کمیته برنامه ریزی جشنواره، اجرای مجازی برنامه را در دستورکار قرار داد. بر اساس این برنامه، جشنواره مدارس فصلی به سه بخش داوری ها، کارگاه های آموزشی و اختتامیه تقسیم شد که مقرر شد در بازه زمانی سه هفته ای سومین جشنواره در هر سه بخش مذکور به صورت مجازی برگزار گردد.

 

 

یکی از سه بخش مذکور، ارزیابی پایانی پروژه های دانش آموزانی بود که با موفقیت 3 مرحله از برنامه مدارس‌ فصلی خلاقیت و ایده پردازی را طی نموده بودند. این ارزیابی به ‏مدت سه روز، از 30 مرداد تا 1 شهریور انجام پذیرفت. در این ارزیابی هر دانش آموز از شهرستان خود به صورت آنلاین در جلسه ‏داوری حضور پیدا کرده و توسط دو داور متخصص در رشته مربوط به پروژه خود، ارزیابی شدند.‏
در این رویداد، 95 دانش آموز از شهرستان های استهبان، لامرد، خنج، فیروزآباد و ونواحی 4گانه شیراز، توسط 10 داور ارزیابی شدند. همچنین تیمی 11 نفره متشکل از سفیران و اعضای ‏افتخاری کمیته علمی مدارس فصلی خلاقیت و ایده پردازی، مدیریت و پشتیبانی از پنل های ارزیابی را بر عهده داشتند.

 

بخش دوم، کارگاه های آموزشی سومین جشنواره پایانی مدارس فصلی خلاقیت و ایده پردازی بود که در دو بخش عمومی و تخصصی، با حضور 98 نفر از شرکت کنندگان این برنامه به صورت مجازی برگزار شد.
عناوین این کارگاه ها عبارت بود از آشنایی با اصول خودشناسی، هوش هیجانی، مدیریت زمان، آشنایی با انواع تفکر، تکمیلی ادبی، تکمیلی پژوهش علوم انسانی، تکمیلی پژوهش فنی و مهندسی، تکمیلی کتابخوانی.
در انتهای این بخش نشستی با حضور شاعر و نویسنده ی کودک و نوجوان استاد مصطفی رحماندوست، برای شرکت کنندگان حوزه ادبی و کتابخوانی چهارمین مرحله مدارس فصلی خلاقیت و ایده پردازی برگزار شد.
در این جلسه آقای مصطفی رحماندوست ضمن بیان خاطرات و تجربیات زندگی خود، از شرکت کنندگان خواست برای رسیدن به اهداف خود دست از تلاش نکشند و در مقابل شکست هایشان تسلیم نشوند.
در ادامه استاد رحماندوست در جلسه ی پرسش و پاسخ، به سوالات دانش آموزان پاسخ داد و در پایان شرکت کنندگان هدایای دست ساز خود را به محضر این شاعر و نویسنده توانمند تقدیم نمودند.

 

سومین و آخرین بخش این برنامه، اختتامیه سومین جشنواره پایانی مدارس فصلی خلاقیت و ایده پردازی، به همراه اعلام نتایج ارزیابی پروژه های دانش آموزان و در نهایت معرفی برگزیدگان جایزه تحصیلی و توانمندسازی مجمع خیران نخبه پرور فارس می باشد که به صورت مجازی و آنلاین در تاریخ  پنجشنبه 13 شهریور ماه 1399 ساعت 17:00 از طریق لینک  ✔️اینستاگرام مدارس فصلی خلاقیت و ایده پردازی به آدرس:   https://www.instagram.com/madares.khalaghyat?r=nametag برگزار گردید.

همچنین این بخش از طریق ✔️صفحه آپارات بنیاد نخبگان فارس به آدرس: https://https://www.aparat.com/fars.bmn/live/fars.bmn/live قابل مشاهده می باشد.