به همت مجمع خیران نخبه پرور فارس، دانش آموزان منتخب برنامه ملی شهاب در کلاس های مربوطه در سه حوزه کلامی، هنری و فضایی شرکت کردند.

برنامه ی ملی شهاب که در راستای اجرای منویات رهبر معظم انقلاب طراحی و تدوین شده است، با هدف شناسایی و هدایت استعداد های برتر دانش آموزان در زمینه های مختلف غیر درسی بوده تا از تمرکز گرایی و تاکید بیش از حد بر علوم تجربی و ریاضی بکاهد و زمینه ای باشد برای آن دسته از دانش آموزانی که در حوزه های دیگر دارای استعداد ویژه هستند.

برنامه شهاب در سطح ملی از سال تحصیلی ۹۳-۹۴ و با ۳۲ منطقه در ۳۲ استان کشور و از پایه چهارم آغاز شد و در سال تحصیلی ۹۶-۹۷ به ۳۸۶ منطقه رسید. همچنین این طرح در آغاز ۱۳۸ دانش آموز را تحت پوشش قرار می داد که امروز این رقم به یک میلیون و ۸۰۰ دانش آموز رسیده است. اصل طرح متعلق به آموزش و پرورش است که بنیاد ملی نخبگان و مجمع خیران نخبه پرور فارس آن را حمایت مالی و معنوی می کند.

امسال نیز طبق روال دو سال گذشته مجمع خیران نخبه پرور فارس با همکاری حوزه هنری فارس، موفق به برگزاری ارزیابی اولیه از این دانش آموزان و معرفی افراد برتر در سه حوزه هوش کلامی، فضایی و هنری شد. در این ارزیابی که مهر ماه امسال صورت گرفت، 250 نفر از  دانش آموزان پایه هفتم مدارس ناحیه 3 و 4 آموزش و پرورش شرکت داشتند که از آن میان 120 نفر واجد شرایط شرکت در کلاس های مقدماتی شدند.

این کلاس ها هم اکنون با حضور اساتید برتر حوزه هنری و به همت مجمع خیران نخبه پرور فارس در حوزه های هوش کلامی، هوش فضایی، نقاشی، عکاسی و نمایش در حال برگزاریست.

هدف از برگزاری این کلاس ها، هدایت استعدادهای این دانش آموزان و فراهم کردنم زمینه بروز این استعدادهاست.

شرکت در این کلاس ها برای دانش آموزان رایگان است و تمامی هزینه ها به عهده مجمع خیران نخبه پرور فارس است.