به گزارش روابط عمومی مجمع خیران نخبه پرور فارس، طی مراسمی در روز شنبه 11 اسفند ماه 1397 با حضور هیأت رئیسه دانشگاه یاسوج، مدیرعامل مجمع خیران نخبه پرور و رئیس بنیاد نخبگان فارس، رئیس بنیاد نخبگان کهگیلویه و بویراحمد، مدیرعامل شرکت زردبند و جمعی از مسئولان و اعضای هیأت علمی دانشگاه یاسوج، "جایزه علمی دکتر رضا امید بیگی" در حوزه گیاهان دارویی، رونمایی شد.

دکتر حبیب شریف مدیرعامل مجمع خیران نخبه پرور و رئیس بنیاد نخبگان فارس در این آیین گفت: با توجه به محدود بودن بودجه دولتی بنیاد نخبگان استان فارس، سازمان مردم نهاد "مجمع خیران نخبه پرور فارس" با هدف شناسایی و هدایت استعدادهای برتر فعالیت خود را آغاز نموده است و بزودی سازمانی مردم نهاد نیز در این رابطه در استان کهگیلویه و بویراحمد تشکیل می شود که می تواند منشا بسیاری از خدمات باشد.

وی افزود: فلسفه اعلام جوایز به نام بزرگان، تکریم و الگوسازی این افراد برای ایجاد انگیزه در دیگر جوانان می باشد و شخصیت های برتری در فارس، کهگیلویه و بویراحمد و استان های پهنه جنوب کشور وجود دارد که می توان جوایزی را به نام آنها طراحی کرد.
وی اظهارداشت: جایزه علمی دکتر امید­بیگی اولین جایزه مشترک بین استان های کهگیلویه و بویراحمد و فارس است که با همکاری بنیاد نخبگان کهگیلویه و بویراحمد و شرکت دارویی زردبند برگزار می شود.

دکتر حمدالله اکوانی رئیس بنیاد نخبگان کهگیلویه و بویراحمد در این مراسم گفت: پس از اجرای برنامه تکریم از آقای وحید گرجی مدیرعامل شرکت زردبند، که از کارآفرینان برتر استان می باشند، با هماهنگی شرکت زردبند، به پاس تلاشهای دکتر امیدبیگی از بنیانگذاران شرکت زردبند، که عمر پر برکت خود را در خارج از کشور صرف کسب فناوری‌های مرتبط با حوزه گیاهان دارویی کرده و تمام این علم و تجربه را به داخل کشور منتقل کردند، جایزه علمی به نام این محقق علمی تعریف شد.

دکتر احمد عریان رئیس دانشگاه یاسوج نیز در این مراسم گفت: انجام تحقیق و پژوهش و همچنین سرمایه گذاری در زمینه صنعت گیاهان دارویی و درآمدهای این حوزه می تواند به عنوان یکی از جایگزین های در آمد نفت و گاز در کشور مطرح شود.

وی اظهار داشت: تقدیر از کارآفرینان و کسانی که به جامعه خدمت می کنند می تواند مشوق خوبی برای جوانان و دانشجویان باشد.

در پایان این مراسم از جایزه علمی دکتر رضا امیدبیگی در زمینه گیاهان دارویی رونمایی شد و فراخوان مربوط به این جایزه بزودی اعلام و علاقه­ مندان از دو استان یادشده، از طریق سامانه مجمع خیران نخبه پرور فارس به آدرسshiraz-feca.ir   اقدام به ثبت نام خواهند کرد.