به گزارش روابط عمومی مجمع خیران نخبه پرور فارس، طی مراسمی در روز یکشنبه 28 بهمن ماه 1397 با حضور هیأت رئیسه دانشگاه شیراز، اعضای هیأت مدیره و مجمع عمومی "مجمع خیران نخبه پرور فارس"، جمعی از مسئولان و اعضای هیات علمی دانشگاه شیراز و دانشجویان استعداد برتر تحت حمایت بنیاد ملی نخبگان در فارس، "جایزه علمی پروفسور علیرضا سپاسخواه" رونمایی شد.

در این مراسم مدیر عامل مجمع خیران نخبه پرور فارس گفت: به منظور تکریم و الگوسازی از نخبگان و شخصیت های علمی و هم­چنین ایجاد روحیه تلاش و خودباوری در میان دانشجویان و پژوهشگران، جایزه علمی پروفسور علیرضا سپاسخواه به برترین دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکتری رشته مهندسی آب شاغل به تحصیل در دانشگاه های استان فارس و یا متولدین استان فارس که مشغول به تحصیل در دیگر دانشگاه های کشور هستند، اعطا می شود.

دکتر شریف در ارتباط با سوابق دکتر سپاسخواه گفت: استاد نخبه نمونه کشوری و برنده جایزه علامه طباطبایی، استاد برگزیده جهان اسلام از سوی سازمان کنفرانس اسلامی، اعلام نام ایشان در زمره دانشمندان و نخبگان علمی یک در صد برتر جهان بر اساس مستندات پایگاه اطلاعاتی تامسون رویترز، از افتخارات ایشان است.

شایان ذکر است این جایزه به برترین دانشجویان تحصیلات تکمیلی مهندسی آب که در کارگروه مربوطه در مجمع خیران نخبه پرور فارس حایز بیشترین امتیاز از نظر فعالیت های علمی و پژوهشی حول محور پایداری منابع آب کشور می گردند، اعطا خواهد شد.

گفتنی است فراخوان مربوط به این جایزه بزودی اعلام و علاقه­ مندان از طریق سامانه مجمع خیران نخبه پرور فارس به آدرسshiraz-feca.ir  اقدام به ثبت نام خواهند کرد.