به گزارش روابط عمومی مجمع خیران نخبه پرور فارس، در راستای برگزاری برنامه های هدایتی ویژه دانش آموزان مستعد تحت حمایت این مجمع، اولین برنامه مشاوره دانش آموزان منتخب سال 97-96 توسط تیم روانشناسی این مجمع به سرپرستی سرکار خانم دکتر البرزی در روز پنجشنبه ۱۹ مهر ماه در دانشکده علوم دانشگاه صنعتی شیراز برگزار شد. در این برنامه ۷۳ نفر از دانش‌آموزان منتخب از برنامه ملی شهاب سال  ۹۷-۹۶ از نواحی 3 و 4 آموزش و پرورش شیراز که در شش حوزه استعدادی ریاضی، تجربی، کلامی، فضایی، هنری و دینی توسط این مجمع نیز مورد ارزیابی قرار گرفته بودند، به همراه والدینشان شرکت کردند.

ابتدا دکتر غلامی کارشناس ارشد استعدادهای درخشان اداره کل آموزش و پرورش استان فارس توضیحات جامعی در رابطه با برنامه ملی شهاب جهت توجیه والدین این عزیزان ارایه و به سوالات آنها پاسخ دادند. در ادامه دکتر فخارزاده عضو هیأت مدیره مجمع خیران نخبه پرور استان فارس در رابطه با برنامه ملی شهاب و اهم فعالیت‌هاو حمایت‌های این مجمع با والدین به صحبت نشستند. همچنین خانم دکتر البرزی عضو هیأت علمی دانشگاه شیراز نیز در خصوص روند برنامه های مشاوره ویژه این دانش آموزان و نحوه برخورد والدین با آنها توضیحاتی ارایه و به سوالات پاسخ دادند. به صورت همزمان، دانش آموزان که براساس حوزه استعدادی شان تقسیم بندی شده بودند توسط تیمی متشکل از متخصصین داوطلب از حوزه روانشناسی، علوم تربیتی و مشاوره، به صورت فردی مورد مشاوره قرار گرفتند.

 شایان ذکر است که به همت خیران، این دانش آموزان پس از تقسیم بندی و معرفی به مشاورانشان به مدت یکسال می توانند به صورت رایگان از مشاوره آنها بهره مند گردند.