به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان فارس در روز چهار شنبه 6 دی ماه 1396 با حضور  استاندار محترم فارس، جمعی از مسئولین استان و اعضای هیئت مدیره و مجمع عمومی «مجمع خیران نخبه پرور فارس»، رئیس دانشگاه علوم پزشکی، جمعی از دانشجویان استعداد برتر تحت حمایت بنیاد نخبگان و جمعی از خیران استان فارس از « دوره پسا دکتری امید » رونمایی شد.

به منظور حمایت از دانش­آموختگان برتر مقطع دکتری دانشگاه علوم پزشکی شیراز و استفاده بهینه از پتانسیل این افراد در انجام تحقیقات اثرگذاری که منجر به حل حداقل یکی از مسائل و مشکلات کشور گردد، مجمع خیران نخبه پرور فارس با همکاری دانشگاه­ علوم پزشکی شیراز مبادرت به اعطای دوره پسا دکتری در قالب طرح امید می نماید.

شرکت کنندگان میبایست از فارغ التحصیلان دانشگاه علوم پزشکی فارس یا از متولدین استان فارس باشند.

مقرری پرداختی ماهیانه به مبلغ 000/000/20 (بیست میلیون ریال) است که در انتهای هر ماه و پس از تأیید دانشگاه مربوطه توسط مجمع به صورت خالص به حساب دانش آموخته واریز می گردد و به متاهلین مبلغ 000/000/10 میلیون ریال به عنوان حق تاهل اضافه پرداخت خواهد شد. همچنین مجمع حق بیمه اشتغال پژوهشگر را مطابق مقررات مربوطه محاسبه و پرداخت می نماید.

شایان ذکر است این طرح به دانش آموختگان دوره دکتری تخصصی مورد تایید وزارت بهداشت و نیز دانش آموختگان دوره های تخصص و فوق تخصص مورد تأیید وزارت بهداشت که در کارگروه مربوطه در مجمع خیران حایز بیشترین امتیاز از نظر فعالیت های علمی و آموزشی می گردند، اعطا خواهد شد.

گفتنی است فراخوان مربوط به این طرح بزودی اعلام و علاقه­مندان از طریق سامانه مجمع به آدرسshiraz-feca.ir  اقدام به ثبت نام خواهند کرد.