به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان فارس در روز چهار شنبه 6 دی ماه 1396 با حضور  استاندار محترم فارس، جمعی از مسئولین استان و اعضای هیئت مدیره و مجمع عمومی «مجمع خیران نخبه پرور فارس»، رئیس دانشگاه علوم پزشکی، جمعی از دانشجویان استعداد برتر تحت حمایت بنیاد نخبگان و جمعی از خیران استان فارس از « جایزه علمی رامک » رونمایی شد.

به منظور پیشرفت و ترغیب مردم به علم و دانش و ایجاد فعالیتهای نوآورانه و مفید برای بهبود کیفیت زندگی بشر، مجمع خیرین نخبه پرور فارس با مشارکت و حمایت شرکت فرآورده های لبنی رامک مبادرت به اعطای جایزه علمی رامک می نماید.

 این جایزه در جهت ایجاد راهکارهایی برای افزایش سرانه مصرف لبنیات در خانواده می باشد و راهکارهای پیشنهادی می بایست کاربردی، عملیاتی، خلاقانه و نوآورانه و در زمینه های مختلف علمی، فرهنگی، هنری مرتبط با چالش مطرح شده باشند.

شایان ذکر است علاقه مندان و صاحبان ایده در سراسر کشور می­توانند در این فراخوان شرکت نمایند و ایده های دریافتی توسط کارگروه حوزه ی مربوطه مورد ارزیابی و امتیازدهی قرار خواهد گرفت و در صورت احراز شرایط مدنظر، نتایج توسط مجمع خیرین نخبه پرور به برگزیدگان اعلام خواهد شد.

پس از اعلام نتایج، به برگزیدگان علاوه بر جایزه ی نقدی، لوح تقدیر و تندیس جایزه ی رامک تقدیم خواهد شد.

گفتنی است فراخوان مربوط به این جایزه بزودی اعلام و علاقه­مندان از طریق سامانه مجمع به آدرسshiraz-feca.ir  اقدام به ثبت نام خواهند کرد.