جایزه علمی و بورس تحصیلی پروفسور مرتضی خوشخوی زهتاب

فراخوان چهارمین جایزه علمی و بورس تحصیلی پروفسور مرتضی خوشخوی زهتاب

به منظور تکریم و الگوسازی از نخبگان، شخصیت­‌های علمی و افراد صاحب نام و هم­چنین ایجاد روحیه تلاش و خودباوری در میان همگان، مجمع خیران نخبه پرور استان فارس همه­ ساله جوایزی را به­ نام افراد حقیقی و حقوقی خوش نام و دارای سابقه درخشان در زمینه های مختلف تعریف و اعلام می نماید. آنگاه متناسب با رشته های تخصصی، این جوایز به صاحبان استعداد برتری که دارای فعالیت های خاص و اثرگذار باشند، اعطاء می گردد.

همچنین به منظور تشویق، ترغیب و حمایت از نوجوانان و جوانان مستعد، کمک هزینه تحصیلی، جایزه تحصیلی، پژوهانه تحقیقاتی و نظایر آنها تحت عنوان «بورس تحصیلی» و به نام افراد حقیقی و حقوقی خوش نام و دارای سابقه درخشان در زمینه های علمی ، فرهنگی و اجتماعی، تعریف و به صورت بلاعوض به دانش آموزان و دانشجویان واجد شرایط تقدیم می­گردد.

در این راستا مجمع خیران نخبه پرور فارس اقدام به اعطای جایزه علمی و همچنین بورس تحصیلی پروفسور مرتضی خوشخوی در زمینه علوم باغبانی نموده است و طی این فراخوان از واجدین شرایط برای ثبت نام در این جایزه علمی دعوت به‌عمل می‌آورد. این جایزه به دانش آموختگان و دانشجویان برگزیده کارشناسی ارشد و دکتری از دانشگاه های سراسر کشور که دارای پژوهش برتر در زمینه گرایش های مختلف علوم باغبانی می باشند، اهدا خواهد شد.

گزینش این افراد با همکاری انجمن علوم باغبانی ایران و مجمع خیران نخبه پرور فارس صورت می گیرد.

داوطلبان واجد شرایط لازم است که ابتدا از طریق سامانه  www.shiraz-feca.ir ثبت نام نموده و مدارک و مستندات خود را بارگذاری نمایند. آنگاه افرادی که شرایط اولیه و حداقل امتیاز لازم را دارا باشند در مرحله اول انتخاب می گردند. سپس هیأت داوران مدارک و مستندات این منتخبین را مورد ارزیابی دقیق قرار داده و افرادی که حائز بیشترین امتیاز هستند را به عنوان برگزیده معرفی خواهد نمود.

برگزیدگان، علاوه بر دریافت لوح و نشان برند علمی- معنوی منتخب برجسته کشوری از دستان پروفسور خوشخوی، جایزه علمی مربوطه را نیز دریافت خواهند کرد.

بورس تحصیلی و نحوه اعطای آن

بورس تحصیلی به تعدادی از دانشجویان برتر سال سوم کارشناسی کشاورزی گرایش علوم باغبانی که توسط دانشگاههای کشور معرفی خواهند شد، بر اساس معدل دروس تخصصی شش نیمسال تحصیل ایشان، به مدت یکسال تحصیلی، با نظر هیأت داوران اعطا می گردد.

متقاضیان می توانند حداکثر تا تاریخ ۳۱ خرداد ماه ۱۴۰۲ از طریق لینک زیر نسبت به ثبت نام و ارسال رزومه، مدارک و سوابق علمی و پژوهشی خود، برای شرکت در این فراخوان اقدام نمایند.

بیوگرافی پروفسور مرتضی خوشخوی

پروفسور مرتضی خوشخوی استاد نمونه کشوری، برگزیده جایزه علامه طباطبایی بنیاد ملی نخبگان، استاد ممتاز دانشگاه شیراز، عضو پیوسته فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران، پژوهشگر نمونه دانشگاه شیراز، مولف و مترجم برگزیده دانشگاه شیراز، دریافت کننده لوح تقدیر سرآمد آموزش از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، بورس فولبرایت آمریکا و مدال انجمن بین المللی علوم باغبانی.

پروفسور مرتضی خوشخوی زهتاب
توسط
تومان